נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 נזקי הגוף הנפוצים ביותר

5 נזקי הגוף הנפוצים ביותר

נזקי גוף הם חלק מסוגי הנזקים שמוגדרים בחוק הנזיקין של מדינת ישראל. מדובר בנזקים אשר נגרמים לבריאות האדם מבחינה פיזית או נפשית. יש מספר גדול של עילות שבשמן מגישים תביעות בגין נזקי גוף. בישראל מוגשות התביעות הרבות ביותר לקבלת פיצוי על נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים. ריכזנו עבורכם את 5 הנזקים הנפוצים ביותר שנגרמים בעקבות תאונות דרכים.

 

1 – נזק לצוואר ולעמוד השדרה הצווארי

תאונות דרכים, במיוחד לנוסעים ברכב, מתאפיינות בעצירה פתאומית שגורמת את מרבית הנזק. עצירה זאת גורמת לתופעה שנקראת צליפת שוט. צליפת שוט היא פציעה שנגרמת כתוצאה מניעור מהיר של עמוד השדרה הצווארי, מה שגורם לשברים ופגיעות באזור זה. נזק זה הוא נפוץ מאוד ועלול לגרום לנכות, אובדן כושר עבודה וכאבים רבים. חשוב לבדוק את הנזק שנגרם לאזור בקרבת האפשר לזמן שבה התרחשה התאונה.

 

2 – נזקים לגב התחתון והעליון

סוג נזק נוסף שעלול להיגרם כתוצאה מהעצירה הפתאומית הוא נזקים לגב. מכה פתאומית באזור הגב או טלטלה חזקה שלו, עלולה לגרום נזק לשרירים, גידים או עצמות באזור הגב. נזקים אלו מתקשרים למצבים של פריצת דיסק וקושי בהליכה או בישיבה.

נזקים לגב הם תופעה נפוצה, גם בקרב אנשים שלא חוו תאונת דרכים. לכן במקרים של נזק לגב חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין דיני נזיקין שיעזור לכם להוכיח שהפגיעה שנוצרה נגרמה כתוצאה מתאונת הדרכים ולא כהמשך של בעיה קודמת בתחום.

 

3 – חתכים ופציעות יבשות

חתכים ופציעות יבשות יכולים להגיע במגוון דרגות חומרה, החל ממצב של פציעה קלה מאוד שמצריכה חבישה פשוטה או מספר ימי מנוחה, ועד לפציעות מסכנות חיים שגורמות בהמשך לנכות מלאה. במקרים של תביעות בגין נזקים שנגרמו בגין חתכים ופציעות יבשות, האתגר בבית המשפט יהיה להוכיח שהנזק הקבוע שנגרם נגרם כתוצאה מפציעות אלו.

 

4 – נזקים לאזור הפנים והעיניים

בתאונות דרכים רבות מעורבות זכוכיות שבורות שעפות במהלך התאונה. במקרים אחרים, חפצים אחרים או אפילו בערה מסוג מסוים עלולים לגרום לנזק למעורבים בתאונה. אחד הנזקים הנפוצים ביותר בתאונות אלו הוא נזק לפנים ולעיניים. נזק לעיניים עלול לגרום לירידה ביכולת הראייה ואף לעיוורון מוחלט. במקרים של נזק לאזור הפנים, קיימים מספר גדול של נזקים החל מפגיעות ללסת וכלה בנזקים לשמיעה ונזקים אסתטיים.

 

5 – נזקים כתוצאה מפגיעת ראש

נזקים אלו נפוצים במיוחד אצל נפגעים שלא לבשו חגורת בטיחות, רוכבי אופנועים אופניים וקורקינטים, הולכי רגל ולעיתים גם לנוסעים ברכב. נזקים אלו נגרמים כתוצאה מכך שראש הנפגע נחבט בזכוכית הרכב, בקרקע או ברכב שפגע בו. לעיתים קרובות פציעות מסוג זה עלולות להגיע למצב מסכן חיים והנזק ארוך הטווח שלהן הוא חמור במיוחד. חשוב מאוד לבדוק קרוב מאוד לזמן התאונה את המצב המנטלי והקוגניטיבי של מי שנפגע בתאונות אלו.

5 נזקי הגוף הנפוצים ביותר

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין נזקי גוף