רשלנות רפואית – מה באמת כדאי לדעת בנושא

אם גם אתם שייכים לאותם האנשים שבטוחים, כאשר הם הולכים לרופא, שהרופא יעשה הכול כדי לשפר את בריאותם, אפשר להבין אתכם. הרופאים שלנו בכל הארץ למדו שנים רבות והשקיעו לא מעט זמן בהתמחות, מה שמבהיר מדוע רובנו סומכים עליהם בעיניים עצומות. עם זאת, אסור לשכוח שגם הרופאים הם בני אדם וממש כמו אנשי מקצוע אחרים, גם הם טועים. לא כל הרופאים מספיק מקצועיים והעובדות בשטח מראות שגם רופאים עלולים להתנהג בצורה רשלנית. ההבדל העיקרי בין רופא שמתנהג בצורה רשלנית ובין איש מקצוע אחר שמתנהג כך, זו העובדה שהרופא עלול לפגוע בנו קשות. אם, לדוגמא, האינסטלטור שנזמין הביתה יעשה עבודה רשלנית זה ירגיז ואולי יעלה לנו יותר כסף, אך זה לא יעלה לנו בבריאות. לעומת זאת, אם הרופא שאליו נפנה יתנהג בצורה כזאת זה עלול להיות חמור ביותר ובמקרים קיצוניים זה עלול אפילו להוביל למוות. לכן ברור מדוע רשלנות רפואית זה נושא חם ובוער, כי מה פתאום שמטופל יסכים להשלים עם העובדה שהרופא, במקום להציל אותו, פגע בו?

רופאה

רשלנות רפואית בתחומים מגוונים

אם חשבתם לרגע שכאשר מדברים על רשלנות רפואית מדברים רק על תחום אחד ספציפי שבו זה עלול לקרות, כדאי שתדעו שזה לא מדויק. למעשה, כמספר ההתמחויות הקיימות היום ברפואה גם מספר סוגי הרשלנות שעלולים לקרות. זה אומר שאתם עלולים לסבול מרשלנות רפואית בחדר הניתוח, באבחון המחלות, במתן התרופות או בכל תחום אחר. אם יש תחום שבו ההסתברות לרשלנות רפואית עוד יותר גבוהה זה כמובן תחום ההיריון והלידה, פשוט בגלל מספר הבדיקות שכל אישה הרה צריכה לעשות. לכן חשוב להיות עם היד על הדופק ובמידה ונדמה לכם שגם אתם, כמו רבים בארץ, סבלתם ממקרה כזה, הרי שיש מה לעשות בנידון. הדרך הנכונה להגיב למצב כזה היא להבין שאתם לא צריכים להתמודד לבד אל מול הרופא שהתרשל בתפקידו, שכן תוכלו לפנות לעורך דין רשלנות רפואית שיעזור לכם. הוא יבדוק, בהתאם לכל מה שתספרו ותציגו בפניו, האם יש עילה לתביעת רשלנות רפואית ובהתאם לכך ניתן יהיה לקבל החלטות להמשך. אומנם זה נכון שלא אחת תביעות כאלה נמשכות זמן רב ואין פשוטות, אך מצד שני, לא אחת קורה שהמטופל בהחלט יוכל לקבל פיצוי.

פנו אל עורך דין מתאים

רוצים להגיש תביעה של רשלנות רפואית? נדמה לכם שכל איש מקצוע שלמד את התחום הזה יוכל לעזור לכם? אם כך, כדאי שתדעו שזה לא מדויק. ראשית, לא כל עורך דין מגיע עם ניסיון בתחום הספציפי של רשלנות רפואית ושנית, לא תמיד עורך הדין מגיע עם מוניטין והמלצות בתחום. לכן, אם חשוב לכם לדעת שהתוצאה הסופית תהיה מוצלחת ואם אתם רוצים להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל פיצויים, בדקו לאיזו עורך דין אתם פונים. עורך דין רשלנות רפואית חייב להיות אדם שיש לו הרבה תיקים שבעבר הוא טיפל בהם ובנוסף, רצוי שהוא גם יהיה מוכר בתחומו. כאשר אתם מפקידים את הטיפול בעניינים שלכם בידי עורך דין, בין אם מדובר ל עורך דין רשלנות רפואית ובין אם מדובר על כל עו"ד אחר, חשוב שהוא יוכל לעזור לכם. השאלה האם מדובר על אדם מוכר, או על משרד עורכי דין עם מוניטין, חשובה מאוד ולכן כדאי שתעשו מחקר קטן מראש. בסופו של דבר, כאשר תקבלו את הפיצוי מהרופא שהתרשל זה יסייע לכם להתמודד עם כל מה שעברתם ולכן לא כדאי שתוותרו על כך.

 

למידע נוסף אודות רשלנות רפואית: https://www.df-law.co.il

רשלנות רפואית בניתוח

עברתם ניתוח וכתוצאה מכך נגרם לכם נזק? אתם זכאים לקבלת פיצוי. כיצד ההליך מתבצע? כל הפרטים במאמר.

תביעות רשלנות רפואית בניתוח – נפוצות יותר מאי פעם

אחת התביעות הנפוצות ביותר היא ללא ספק הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית אשר בוצעה בזמן הניתוח. למעשה, כאשר בוחנים את הנושא חשוב לזכור כי תביעת רשלנות רפואית יכולה להיות מוגשת בשלושה סוגי מקרים: רשלנות רפואית לפני הניתוח, רשלנות רפואית תוך כדי הניתוח ורשלנות לאחר הניתוח. את התביעה הזו ניתן להגיש כנגד הרופא המטפל כמו גם המוסד בו בוצע הניתוח, כאשר בנוסף ניתן להגיש תביעה גם מול חברות הביטוח וזאת כדי לקבל את הפיצוי המגיעים למטופל כחוק. עו"ד דוד פייל ממשרד פייל ושות' אשר מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית מסביר את כל מה שעליכם לדעת לגבי הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית אשר בוצעה בניתוח.

 חדר ניתוח

 הגשת תביעת רשלנות רפואית בניתוח

במידה וחוויתם רשלנות רפואית בניתוח דעו ראשית כי אינכם לבד. מדי שנה מתבצעים במדינת ישראל אלפי ניתוחים אשר לצערנו במקרים לא מועטים מסתיימים בנזק זמני או תמידי. למעשה, מסביר עו"ד דוד פייל כי לא כל מקרה מוגדר כרשלנות אלא רק במידה והרופא ביצע פעולה אשר מוגדרת "לא סבירה" ואשר הובילה בסופו של דבר לתוצאה של נזק כלפי המטופל. כלומר, בית המשפט יקבע כי אכן התרחשה רשלנות רק במקרה כי הוכח כי הרופא לא עמד במבחן "הרופא הסביר" כאשר הוא חרג מכללי הזהירות. על מנת להגיש תביעת רשלנות רפואית בניתוח יש כאמור להוכיח כי אכן התרחשה רשלנות ועל מנת לבסס זאת יש צורך בביצוע מגוון רחב של פעולות, אשר כולן חייבות להתבצע בליווי של עורך דין אשר מתמחה לתחום. הסיבה לכך היא שעל מנת להוכיח כי אכן נגרם נזק למטופל, יש להגיש חוות דעת מרופא מומחה אשר מאשש את דבר הרשלנות. לאור העובדה כי קיים קשר שתיקה בין רופאים, קבלת חוות דעת כזו היא מורכבת ולכן יש לקחת עורך דין אשר מכיר את הרופאים המומחים לתחום וזאת על מנת לקבל בסופו של דבר את חוות הדעת המקצועית ביותר אשר תאשש את דבר קיום הרשלנות. בנוסף, יש לבצע איסוף מסמכים רלוונטיים הכוללים את פרוטוקול הניתוח לפני, בזמן הניתוח ולאחריו כמו גם כל מסמך אשר מאשר כי אכן נגרם נזק למטופל בגינו הוא הפסיק את עבודתו או חלה הפרעה למשך חייו התקין. מדובר בזכות של כל מטופל לקבל את כלל המסמכים הללו, אולם בלא מעט פעמיים המוסד הרפואי מערים קשיים ועל כן על מנת לזרז את התהליך ולקבל את הפיצוי המגיע לכם פנו בהקדם למשרד פייל ושות' וזאת על מנת שתוכלו לקבל את הייצוג המשפטי הטוב והמקיף ביותר.