פשיטת רגל

פשיטת רגל

פשיטת רגל הוא הליך קשה, ארוך ומתיש שנועד לעזור לבודדים במלחמתם כנגד נושים.

 

פשיטת רגל – מה זה?

פשיטת רגל היא למעשה הליך שבו מוגדרת חוסר האפשרות לפרוע חוב כספו של גורם פרטי יחיד ובודד (כלומר – לא חל על חברות בע"מ וארגונים). ברוב המקרים, זהו הליך אותו יוזם החייב אשר מתקשה להתגונן מנושיו.

 

מטרות פשיטת הרגל

המטרה של הליך פשיטת רגיל היא למעשה כפולה. החלק הראשון שלה גורס כי יש לאפשר לבעל חוב, שנקלע לסיטואציה ובה הוא לא מסוגל לשלם את החוב באופן אמין והחלטי, ובתמימות, את האפשרות לפתוח "פרק ב'" בחייו הכלכליים, ובעיקר לבלום התעמרות ותוקפנות מצד הנושים ואף מצד רשויות השלטון. החלק השני של מטרת הליך פשיטת רגל היא לאפשר הסדרה של כינוס הנכסים של בעל החוב, כדי שיהיה ניתן לקבוע תוכנית חלוקה מוסדרת בין כלל הנושים – הסכומים והזמנים בהם ימסרו הכספים שיחולצו מכינוס הנכסים של בעל החוב מוגדרים על פי הגדרות בחוק.

 

בכל חברה מתוקנת ישנה אפשרות להכנס להליך פשיטת רגל במסגרת החוק, כדי למנוע התעמרות ונקם בבעל חוב מצד נושים ומצד רשות הוצאה לפועל. חברתית, מדובר בהליך דמוקרטי שמועיל ומטיב עם העם, שכן פשיטת רגל היא הליך שבו בעל חוב באמת ובתמים לא מסוגל לשלם את חובו, וההליך ממקסם את גובה החוב אותו ישלם דה פקטו. חברתית, זהו הדבר הנכון לעשות, שכן באופן טבעי התחלת חיים כלכליים מחדש תאפשר לאינדבדואל אפשרות להשתלב מחדש במשק הישראלי, ותגביר פעילות עסקית בריאה.

 

פשיטת רגל הוא תהליך המתחלק ל-4 שלבים עיקריים:

  • בקשת פשיטת רגל – בעל החוב מאותת ומודיע לרשויות החוק שיבחנו את מידת אמינותו בהצהרתו – אני באמת ובתמים לא מסוגל לשלם את חובי כפי שהוא היום.
  • צו כינוס – כינוס נכסי החייב והוצאת תועלות כלכליות מתוכם.
  • הכרזת פשיטת רגל – השלב שבו בקשתו של החייב מהשלב הראשון הופכת למציאות ופשיטת הרגל שלו מוכרזת כברת קיימא.
  • צו הפטר – הצו הקובע הסדר תשלומים וגובה החוב החדש – על פי צו זה ישלם (לרוב בתשלומים חודשיים) את חובותיו לנושיו על פי סדר העדיפויות כפי שהוא מוגדר בחוק וגובה החוב.

 

ניהול ותפעול הליך פשיטת רגל הוא לא עניין של מה בכך. חובה להעזר באיש מקצוע – עורך דין מקצועי ובעל ניסיון, שילווה וינהל את התהליך במקומכם. במידה ואתם עומדים בפני פשיטת רגל, צרו איתנו קשר עוד היום לקביעת פגישת הכרות ונוכל לבחון את המקרה שלכם באופן פרטני ואישי, כדי לבשר לכם על סיכויי ההצלחה של המקרה, ושיעור גובה התשלומים החודשיים שיוטלו עליכם בצו ההפטר.

המשרד שלנו ליווה כבר מאות מקרים של פשיטות רגל עם אחוזי הצלחה קרובים מאוד ל-100%, לשביעות הצון הלקוחות שלנו. אנו תמיד משרתים את הצד החייב בנאמנות רבה ומתוך אבסולוטיות ודבקות במטרה.

שתף את התוכן