נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

לפני שמתחתנים צריך לדעת ממי עלולים להתגרש

אנשי משפט

חושבים שהזוגיות שלכם תחזיק לנצח? הסטטיסטיקה מראה שלא כך הדבר. תכנון גירושין לא פחות חשוב מנישואין. מה יכול לקרות ואיך אפשר למנוע את זה?

 

אל האינסוף ומעבר לו?

בני זוג אשר מתחתנים ודאי לא חושבים על היום בו הם יצטרכו להתגרש ודווקא מאמינים כי הם באמת יהיו ביחד עד האינסוף ומעבר לו לא משנה מה. בפועל, המציאות בישראל ובעולם כולו, מראה כי דווקא הרבה מהזוגות בסוף מתגרשים ועל כן, דווקא כן כדאי לחשוב על היום הזה ולהתכונן כמה שאפשר לקראתו, על מנת שיהיה תהליך קל ונוח, אך גם שתצאו מורווחים ולא תרגישו שנדפקתם.

 

מלחמה וגישור

כאשר כבר מגיעים להתגרש, התהליך והמצב יכולים להיות מאוד מורכבים עד כדי תחושת מלחמה בין בני הזוג. הן בגלל שכל אחד רוצה לטובתו האישית בלבד, אך הן בגלל התחושות והרגשות העוינים שעשויים להיות חלק מהתהליך. תחושות כאובות של פרידה כדוגמת כעס ועלבון, יכולים מאוד להשפיע על אופן קבלת ההחלטות של שני הצדדים. לעומת זאת, הגעה להסכם על ידי גישור יכולה להיות פתרון מאוד טוב עבור בני הזוג אשר יביא אותם למטרה הרצויה בדרך נעימה ואפשר לומר גם פשוטה יותר, אך זאת תלוי בכך ששני בני הזוג ירצו בדרך הזאת.

 

הסכם ממון

דווקא בגלל שלא ניתן לצפות את העתיד וגם אם אתם בטוחים שאתם יודעים איך בני או בנות הזוג שלכם יתנהגו במהלך הגירושין, בפועל העלבון יכול מאוד להשפיע על אנשים ותוכלו להיות מאוד מופתעים מהלך הדברים. על כן, גם אם אתם לא יודעים מה צופן העתיד, כדאי לנסח הסכם ממון אשר מסדיר מה יהיה בדבר כל הרכוש המשותף לאר הגירושין. תכנון מוקדם יכול ממש להציל את הקשר שלכם לטובת הילדים באם יש, אך גם להקל ממש את התהליך ולהוציא את שני הצדדים מרוצים כמה שאפשר.

 

כנראה שאף פעם לא תהיו מרוצים

מקרים רבים אשר מגיעים לייעוץ אצל עורכי דין כדוגמת עו"ד הלנה שמחי אשר מתחמים בתיקי גירושין, כמובן שמסתיימים בהצלחה, אך כנראה שבני הזוג לא מרוצים לגמרי אלא מקבלים את המצב בהבנה כי מדובר בפשרה הטובה ביותר. באם בן הזוג שלכם מאוד עקשן ולא יודע לוותר או להיות אמפתי, יכול להיות שתתקלו בבעיה חמורה מהבחינה הזאת בשל כך שתהליך הפשרה יהיה מאוד מורכב ולא תהיה לו ההבנה כי הוא לא יגיע לריצוי מוחלט בגלל שיש עוד צד בסיפור.

למרות שזה נראה מוזר ותלוש, חשוב לחשוב על הגירושין עוד במעמד הנישואין על מנת לא להגיע למצב שבו נחשף צד שלא הכרתם של הבן הזוג ואין לכם איך להתמודד עם זה. תוכלו לבחור בהסכם ממון עוד טרם הגירושין אשר יסדיר כל עוד אתם רגועים ואוהבים בצורה הוגנת, מה יקרה עם כל מה שמשותף לכם.

 

זוג גרוש
זוג גרוש
אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין גירושין
איך לבנות אסטרטגיית גירושין?
איך לבנות אסטרטגיית גירושין?

החלטתם להתגרש? יוצאים למסע מפרך למלחמה על זכויותיכם וזכויות ילדיכם? כדאי שתכירו אסטרטגיה נכונה להתמודדות עם הליך הגירושין המורכב