כיצד מגישים תביעת רשלנות רפואית בטיפול שיניים?

סבורים כי רופא השיניים ביצע רשלנות רפואית בזמן טיפול השיניים או לאחריו? ובכן, להלן כל הפרטים לגבי הגשת תביעת רשלנות רפואית ברפואת שיניים.

רשלנות ברפואת שיניים – זינוק במספר התלונות

כל אדם זקוק בחייו לטיפול שיניים, כאשר בלא מעט מן המקרים נדרש לבצע טיפולים מורכבים אשר עלותם יכולה להגיע במקרים מסוימים גם לעשרות אלפי שקלים בעבור סדרת טיפולים. יחד עם זאת, רבים אינם מודעים לעובדה כי בשנים האחרונות חל זינוק משמעותי בתלונות של הציבור כלפי רופאים כמו גם המוסדות הרפואיים בהם בוצעו ההליכים, אשר לטענתם ביצעו רשלנות בזמן או לאחר הטיפול, ומשום כך בתי המשפט נאלצים להתמודד עם ריבוי תיקים בתחום של רשלנות רפואית בטיפול שיניים, כפי שמסבירים במשרד עורכי הדין אלגבי-אלגבלי ושות' אשר מתמחים בתחום הרשלנות הרפואית מזה שנים רבות. ע"פ עורכי הדין של המשרד, הסיבה לזינוק בפניות נובע מתוך הבנה עמוקה כי גם רופאי שיניים עלולים לטעות ולגרום לנזקים, לעיתים נזק תמידי וכואב במיוחד אשר משפיע על אורח החיים באופן ממשי, בייחוד כאשר מדובר בשיניים אשר מהוות נדבך משמעותי מהמראה הכללי של כל אדם. לכן, חשוב לזכור כי במידה ואתם סבורים כי בוצע הליך רפואי בזמן טיפול שיניים אשר התנהל בשרלטנות מצד הרופא או המוסד, תוכלו לתבוע.

רשלנות רפואית לשיניים

כיצד מתנהל תהליך תביעה בתחום רשלנות רפואית?

במידה ואתם מעוניינים להגיש תביעה בנוגע לרשלנות רפואית בטיפול שיינים, חשוב שתדעו כי הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לפנות למשרד עורכי דין אשר בקיאים בתחום, וזאת בשל העובדה כי בתחום הרשלנות הרפואית ישנה חשיבות להוכחת הקשר בין הטיפול עצמו לבין הנזק אשר נעשה. לכן, מסבירים במשרד אלגבי-אלגבלי ושות' כי הצעד הראשון לפני הגשת תביעה היא בדיקת היתכנות, וזאת על מנת לבדוק האם אכן ניתן להוכיח כי קיים קשר בין הטיפול לבין הנזק, כאשר הוכחה לקשר צריכה להתבצע רק לאחר איסוף ראיות חותכות אשר כוללות חוות דעת רפואית של רופא שיניים מומחה, קביעת אחוזי נכות (באם קיימים) באמצעות הביטוח הלאומי וכן איסוף חומרים רפואיים אשר יוכיחו כי בעקבות הטיפול נגרם נזק למטופל. למעשה, במידה ואכן הוכח קשר ניתן לקבל פיצויים של עשרות אלפי שקלים, כל זאת כאמור רק לאחר בחינת חומר הראיות. בנוסף מציינים במשרד אלגבי-אלגבלי ושות' כי לעיתים בית המשפט יפנה להליך גישור וזאת על מנת למנוע הליך משפטי סבוך וארוך,ועל כן יש לקחת בחשבון כי תיקים מסוג אלו של נזיקין יכולים להסתיים בפשרה מצד שני הצדדים.

שוקלים להגיש תביעת רשלנות רפואית? פנו עוד היום למשרד אלגבי-אלגבלי ושות'

אם אתם סבורים כי רופא השיניים שלכם ביצע רשלנות רפואית, פנו עוד היום באמצעות האתר https://aa-lawyers.co.il לצורך קבלת ייעוץ ראשוני.

החלטה 1591: מה אתם לא יודעים על זה

מעדכנת את החלטה 1553 התקבלה אשר התקבלה בתאריך : 7/5/18

החלטה זו מהווה את קביעת הזכויות למגורים בחלקת המגורים בישובים חקלאיים שהם
מושב עובדים, כפר שיתופי, או אגודה חקלאית שיתופית

מועצת מקרקעי ישראל  החליטה בישיבתה מיום כ"ב באייר תשע"ח, לעגן את זכויות השוכרים בישובים חקלאיים בחלקת המגורים. שוכר אשר יבחר להצטרף להסדר המפורט בהחלטה זו, יהיה זכאי לכך שבחלקת המגורים שהוא חוכר לא יחולו ההוראות הקיימות כיום בהסכמים מול רשות מקרקעי ישראל בדבר השבת קרקע לרשות במידה ומתקיים שינוי ביעודה של הקרקע.

החלטה 1591 – במידה והחוכר יבקש יוכל להצטרף להסדר עפ"י החלטה 1591 תמורת תשלום "מקדמה"  (משמע "דמי חכירה") בסך של 3.75% מערך הקרקע בתוספת של מע"מ.
יש לציין כי ערך הקרקע הינו ערך הקרקע של חלקת המגורים עם היקף בניה בסיסי למגורים- עד 375 מ"ר בכפוף לקיומה של תכנית תקפה, למעט חריגים כגון חוכר ביישובי עוטף עזה.

סכומי המס הנדרשים בעת מכירת נחלה גבוהים במיוחד

הורים שלהם יש יותר מילד אחד , עלולים להגיע למצב קריטי של דילמה קשה ועמוקה בעניין הנחלה ומה היא הדרך הטובה ביותר לחלק בין הילדים, במקרים רבים משפחות רבות מגיעות להליך גישור בעניין זה עוד בחיי ההורים. שהרי המשפחה מעוניינת להשאיר את הנחלה במשפחה ולא חלילה, למכור אותה, כיוון שיש מיסוי כבד המהווה נטל ענק.

יש לכם נחלה?

מעוניינים בפיצול מגרש מנחלה? פיצול מגרש מגורים מהנחלה של ההורים. הנחלה מהווה יחידה אחת שאינה ניתנת לפיצול, זאת על פי החלטתה של מועצת מקרקעי ישראל. הפרדת המגרש מהנחלה יכולה לצאת אל הפועל לפני הבניה או לאחריי הבניה . יש אפשרות להפריד מגרש מהנחלה לפני בנית בית בנחלה ובנוסף לזאת ניתן לקבוע בהסכם על פי חוק בין ההורים לילדיהם בו יפורטו התנאים לביצוע ההפרדה ומימושה לאחר בנית בית המגורים על ידי אחד מבניהם או בנותיהם באותה הנחלה.את המגרש שיופרד ניתן לכתוב על שמו של אחד הצאצאים (הילדים) או לחלופין למכור מחוץ למשפחה (צד שלשי).

החלטה חשובה נוספת שכדאי לכם להכיר על בוריה

החלטה מספר  1355 נותנת את האפשרות לפצל מגרש מנחלה בתשלום משמעותי של שליש מהכנס. התשלום עומד על 33% משווי המגרש, 12.82% באזור עדיפות א'.18.67% באזור עדיפות ב'. יש לציין כי בעידננו כיום רשות מקרקעי ישראל עדיין לא ערוכה ולכן גם לא מיישמת את החלטה מספר 1355 במושבים ברחבי ארצנו.

דירה מבפנים

התייעצו אתנו!

חשוב להתייעץ עם שמאי מקרקעין המתמחה בתחום זה על מנת לא להפסיד כסף ולהבין מהו הצעד הנכון ביותר לעשות.  שמאי מקרקעין – שירותי שמאות וניהול מקרקעין עם ניסיון של כ-20 שנה בתחום.

המשרד כולל צוות המתמחה בשמאות מקרקעין וניהול נכסים, התקשרו עוד היום!

 

חשוד בהטרדה מינית? התקשר עוד היום לעורך דין פלילי

בשנים האחרונות המודעות לנושא של עבירות מין מסוגים שונים ולהטרדות מיניות הולך וגדל. אומנם כמובן שמדובר על מצב חיובי, שכן אישה שתקפו אותה יכולה בצורה כזאת להרגיש הרבה יותר חופשיה להגיד תלונה ולתבוע את התוקף, אך לא תמיד המצב כל כך פשוט. יש, לצערנו הרב, גם נשים שמנצלות את העניין הזה ומגישות תלונות סרק כנגד גברים, בעיקר במקומות עבודה, והמטרה היא לרוב פגיעה בקריירה של "התוקף". זה נשמע לך מוכר? היית קרוב מאוד לאיוש אחד מהתפקידים הכי בכירים בחברה שבה אתה עומד מזה שנים ופתאום, ביום בהיר אחד הכול השתנה? זומנת לחקירה כי מישהי התלוננה נגדך שהטרדת אותה מינית? אם כך, אין ספק שאתה מסובך עד מעל הראש. כמובן שיש הבדל בין אדם שאכן הטריד ותקף ובין אדם ש"תופרים לו תיק", אך מה שכן משותף לשני המקרים הוא שאתה חייב עורך דין שיעזור לך. עורך דין פלילי הוא הכתובת ולא כדאי לדחות עוד ועוד את הפניה אליו, אז למה אתה מחכה?

ידיים

איך תדע שבחרת עורך דין מתאים?

האמת היא שכאשר מתחילים לבדוק את הדברים לעומק מגלים שבישראל יש הרבה מאוד עורכי דין שעוסקים בתחום הפלילי. עם זאת, חשוב שתדע שלא כל מי שהוא עורך דין פלילי באמת מגיע עם הניסיון הנדרש ולא כל איש מקצוע יוכל לעזור לך בצורה מספיק טובה. אם, לדוגמא, תפנו לעו"ד פלילי שהמומחיות שלו היא בעיקר בענייני אלימות במשפחה, סביר להניח שיחסר לו ניסיון להתמודדות במקרים כמו שלך. לכן חשוב לקרוא כמה שיותר מידע אודות עוה"ד שאליו אתה פונה ויתרה מכך, חשוב גם לברר איך נגמרו חלק מהתיקים הקודמים שבהם הוא טיפל. עדיף לבחור עו"ד שיש לו גם מוניטין בתחום הזה ושלמשרדו יש שם מוכר, שכן כך תוכל לדעת שאתה בידיים טובות ושבאמת יש לך על מי לסמוך.

תוך כמה זמן הסיוט הזה יגמר?

אתה יודע שלא עשית דבר? ברור לך שלא הטרדת מינית אף אישה? ולא עברת על החוק? אם כך, ברור עוד יותר מדוע אתה מחכה כבר ליום שבו כל הסיוט הזה יגמר. חשוב שתדע שאפילו אם אתה חף מפשע ואפילו אם יעמוד לצידך עו"ד פלילי כמה שיותר רציני ומוכר, הרי שלא בטוח שההליך יסתיים מהר כל כך. הליכים משפטיים בדרך כלל לוקחים זמן כי המערכת המשפטית עמוסה באינספור תיקים שבהם היא צריכה לטפל. יתרה מכך, לא כל עורכי הדין יוכלו לבצע את העבודה בצורה מספיק מהירה וטובה. לכן חשוב שתכין את עצמך למאבק לא פשוט שכן אין לדעת כמה זמן ימשך העניין. מצד שני, אם יהיה לך עו"ד מקצועי שתוכל לסמוך עליו בעיניים עצומות הסיכוי שהכול יסתיים כמו שאתה מצפה גדול.

למידע נוסף היכנסו לאתר של עו"ד טייב ומיסקביץ': https://www.gordonsilver.com

 

רשלנות רפואית – מה באמת כדאי לדעת בנושא?

אם גם אתם שייכים לאותם האנשים שבטוחים, כאשר הם הולכים לרופא, שהרופא יעשה הכול כדי לשפר את בריאותם, אפשר להבין אתכם. הרופאים שלנו בכל הארץ למדו שנים רבות והשקיעו לא מעט זמן בהתמחות, מה שמבהיר מדוע רובנו סומכים עליהם בעיניים עצומות. עם זאת, אסור לשכוח שגם הרופאים הם בני אדם וממש כמו אנשי מקצוע אחרים, גם הם טועים. לא כל הרופאים מספיק מקצועיים והעובדות בשטח מראות שגם רופאים עלולים להתנהג בצורה רשלנית. ההבדל העיקרי בין רופא שמתנהג בצורה רשלנית ובין איש מקצוע אחר שמתנהג כך, זו העובדה שהרופא עלול לפגוע בנו קשות. אם, לדוגמא, האינסטלטור שנזמין הביתה יעשה עבודה רשלנית זה ירגיז ואולי יעלה לנו יותר כסף, אך זה לא יעלה לנו בבריאות. לעומת זאת, אם הרופא שאליו נפנה יתנהג בצורה כזאת זה עלול להיות חמור ביותר ובמקרים קיצוניים זה עלול אפילו להוביל למוות. לכן ברור מדוע רשלנות רפואית זה נושא חם ובוער, כי מה פתאום שמטופל יסכים להשלים עם העובדה שהרופא, במקום להציל אותו, פגע בו?

רשלנות רפואית בתחומים מגוונים

אם חשבתם לרגע שכאשר מדברים על רשלנות רפואית מדברים רק על תחום אחד ספציפי שבו זה עלול לקרות, כדאי שתדעו שזה לא מדויק. למעשה, כמספר ההתמחויות הקיימות היום ברפואה גם מספר סוגי הרשלנות שעלולים לקרות. זה אומר שאתם עלולים לסבול מרשלנות רפואית בחדר הניתוח, באבחון המחלות, במתן התרופות או בכל תחום אחר. אם יש תחום שבו ההסתברות לרשלנות רפואית עוד יותר גבוהה זה כמובן תחום ההיריון והלידה, פשוט בגלל מספר הבדיקות שכל אישה הרה צריכה לעשות. לכן חשוב להיות עם היד על הדופק ובמידה ונדמה לכם שגם אתם, כמו רבים בארץ, סבלתם ממקרה כזה, הרי שיש מה לעשות בנידון. הדרך הנכונה להגיב למצב כזה היא להבין שאתם לא צריכים להתמודד לבד אל מול הרופא שהתרשל בתפקידו, שכן תוכלו לפנות לעורך דין רשלנות רפואית שיעזור לכם. הוא יבדוק, בהתאם לכל מה שתספרו ותציגו בפניו, האם יש עילה לתביעת רשלנות רפואית ובהתאם לכך ניתן יהיה לקבל החלטות להמשך. אומנם זה נכון שלא אחת תביעות כאלה נמשכות זמן רב ואין פשוטות, אך מצד שני, לא אחת קורה שהמטופל בהחלט יוכל לקבל פיצוי.

פנו אל עורך דין מתאים

רוצים להגיש תביעה של רשלנות רפואית? נדמה לכם שכל איש מקצוע שלמד את התחום הזה יוכל לעזור לכם? אם כך, כדאי שתדעו שזה לא מדויק. ראשית, לא כל עורך דין מגיע עם ניסיון בתחום הספציפי של רשלנות רפואית ושנית, לא תמיד עורך הדין מגיע עם מוניטין והמלצות בתחום. לכן, אם חשוב לכם לדעת שהתוצאה הסופית תהיה מוצלחת ואם אתם רוצים להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל פיצויים, בדקו לאיזו עורך דין אתם פונים. עורך דין רשלנות רפואית חייב להיות אדם שיש לו הרבה תיקים שבעבר הוא טיפל בהם ובנוסף, רצוי שהוא גם יהיה מוכר בתחומו. כאשר אתם מפקידים את הטיפול בעניינים שלכם בידי עורך דין, בין אם מדובר ל עורך דין רשלנות רפואית ובין אם מדובר על כל עו"ד אחר, חשוב שהוא יוכל לעזור לכם. השאלה האם מדובר על אדם מוכר, או על משרד עורכי דין עם מוניטין, חשובה מאוד ולכן כדאי שתעשו מחקר קטן מראש. בסופו של דבר, כאשר תקבלו את הפיצוי מהרופא שהתרשל זה יסייע לכם להתמודד עם כל מה שעברתם ולכן לא כדאי שתוותרו על כך.

 

למידע נוסף אודות רשלנות רפואית: https://www.df-law.co.il

 

עורך דין רשלנות רפואית – פרטים שכדאי לשמור

לפני המצאת הרשת, המידע לא היה זמין כפי שהוא היום. במידה ולאדם הייתה בעיה רפואית הוא היה מגיע אל הרופא המטפל בתחום, מבצע בדיקות ומקבל את הנתונים והטיפול שעליו החליט הרופא כתורה מסיני. עם פתיחת רשת האינטרנט, אתרים רפואיים והמידע הרפואי שהפך נגיש לכל אחד, המטופלים הפכו להיות חכמים יותר, מאבחנים עצמאית ובעלי דעות לגבי הטיפול בהם. בנוסף לכל אלו, המטופלים גם מבינים את הטיפול שניתן להם ולמה. היכולת להבין את הנימוקים הרפואיים ואת המנגנונים בהם עובדות התרופות יכולים לתת למטופל את האפשרות לבחון את פעילות הרופא ולמתוח עליה ביקורת בעת הצורך ואפילו לבדוק האם הרופא טועה ומתרשל בתפקידו. במידה ואכן נמצאה טעות כזו, זה הזמן למצוא עורך דין רשלנות רפואית ולהתחיל תהליך של הגנה על הזכויות של המטופל.

רפואי

המספר שכדאי לשמור – עורך דין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בהיסטוריה

רופאים היו קיימים כבר משחר ההיסטוריה. בכל מקום בו היו מחלות, היו מי שניסו לטפל בהם. בהיסטוריה היהודית ישנה התייחסות מפורשת לנושא ממסכת בבא קמא שבתלמוד הבבלי. המקרה המדובר מציין שרופא שמבצע טיפול שמזיק למטופל יותר ממה שהוא צריך, חייב בדין ויצטרך לשלם לו פיצויים – רשלנות רפואית בימי קדם. בשנת 1898 תבע אדם בשם מר פייק את הרופא שלו על טיפול שגוי בבית המשפט של מדינת ניו יורק. במקרה זה קבע בית המשפט עקרונות כנגד רשלנות רפואית שבהם משתמשים בתי המשפט ברחבי העולם עד עצם היום הזה.

כוחו של בית המשפט

בעולם של אקטיביזם שיפוטי, ברור כי לבית המשפט יש כוח על מגוון החלטות הנוגעות לחיי היום-יום, לחוקים העוברים בכנסת ולהחלטות מדיניות. גם בעולם הרפואה הדבר אינו שונה ועל כן ניתן להגיד כי לא קיימת פרוצדורה רפואית אשר יכולה להיות חסינה לגמרי מביקורת צולבת בבית המשפט ולעמוד לדין במידה ובוצעה ברשלנות.

מבחן "הרופא הסביר"

קביעת הרשלנות הרפואית צריכה להיות ביחס לקריטריונים מסוימים. חובה לבדוק אם הרופא התנהג בצורה סבירה או התרשל כדי לקבוע האם הייתה בעייתיות בדרך הטיפול שלו. מסיבה זו, ממנה בית המשפט מומחים לתחום הטיפול בו עסק הרופא העומד למשפט בכדי לבחון את הסטנדרטים והפרוטוקולים הנוגעים לטיפול הספציפי אותו העניק הרופא. כך ניתן לבחון האם הרופא התנהג כמצופה ממנו ועל פי הידע ושיטות הטיפול בהן הוא היה אמור להשתמש. במידה ולא, מתחילה שאלת הרשלנות ועד לאן מגיעה אחריותו של הרופא.

רשלנות ברורה

לעיתים ישנם מקרים בהם הרשלנות כל כך ברורה וכעת רק צריך לדון על מידת הנזק הנגרם ומה הפיצוי אותו צריך לקבל המטופל. במקרים אלו כלולים מקרי קיצון דוגמת מספריים או תחבושות שנשכחו בתוך בטנו של מנותח וברור לכל שמצב זה אינו צריך לקרות, גם ללא חוות דעת מומחה.