פטור ממס רווחי הון לחוסכים בגיל השלישי

הגעתם לגיל השלישי ואתם מנסים להתנהל כלכלית בצורה נכונה? אם כך, אתם בוודאי כבר יודעים לומר שזה לא כל כך פשוט. עד לא מזמן עבדתם והיו לכם הרבה יותר הכנסות, מה שמסביר מדוע הסטטוס החדש, של פנסיונרים, מביא איתו לא מעט אתגרים.

מטבעות כסף

מהם היתרונות של תיקוני המס השונים?

במדינת ישראל נערכים שינויים לעיתים קרובות בכל מה שקשור לענייני מיסים, ואחד מהשינויים המשמעותיים ביותר עבור בני הגיל השלישי הינו תיקון 125 ד. ניתן לראות שבמסגרת התיקון הזה המס שמשלמים החוסכים הרבה יותר נמוך לעומת הסכום שהוא נהגו לשלם בעבר. שמעתם משהו על העניין הזה אך עדיין לא ברור לכם מה כוללים היתרונות של אותו תיקון? אם כך, כדאי שתדעו:

  • שבמסגרת התיקון אתם יכולים למסוך כספים באופן מלא.
  • התיקון מאשר לכם כסף נזיל לגמרי בניגוד למי שמקבל קבצה ולא יכול למשוך את הכסף.
  • ישנה הקטנה משמעותית ביותר על מס רווחי ההון.

אנשים רבים משקיעים בשוק ההון לאורך השנים ואם גם אתם עושים זאת, אתם בוודאי יודעים לומר שאתם משלמים על כך מס לא מבוטל. לכן חשוב כל כך להיות מודעים ליתרון המשמעותי שהתיקון האחרון הכניס, שכן זה בדיוק מה שמשפיע על כך שבסופו של דבר המס שתשלמו יהיה נמוך פי כמה.

האם כדאי לקבל ייעוץ בנושא?

ממש כפי שאנשים שעושים שיפוץ בבית ובמטבח רוצים לקבל מידע וייעוץ בנושא של שיש למטבח מחיר, כך ברור מדוע גם אתם תרצו לקבל מידע ועזרה בנושא של תיקוני המס. זה לא משנה אם מדובר על תיקון 125 או על תיקונים אחרים שנעשו לאורך השנים, שכן מה שחשוב זה להבטיח שאתם מבינים מה אומר התיקון הזה מבחינתכם האישית. לא כל התיקונים רלוונטיים עבור כל האנשים ולכן ברור מדוע לא תרצו להתחיל לקרוא את כל המידע בנושא הזה. מצד שני, מה שכן רלוונטי עבורכם צריך להיות ברור לכם ולכן בהחלט יש מקום לחשוב על פניה אל יועץ מקצועי בתחום.

אל תדחו את הטיפול בדברים

לא אחת אנשים חוששים מכל מה שקשור לתשלומי מיסים, וזה נכון, אגב, בין אם מדובר על אנשים בני הגיל השלישי ובין אם מדובר על אנשים צעירים. מיסים מבחינת רבים מאיתנו קשורים לעניינים בירוקרטיים שונים וכיוון שזה כה מאיים, אנחנו מעדיפים לטמון את הראש בחול. עם זאת, בצורה כזאת אתם מפספסים גם לא מעט הטבות שמגיעות לכם ולכן בסופו של דבר חשוב כן לטפל בדברים. המצב הגרוע ביותר הוא שתגלו שלא באמת מגיעים לכם החזרים, אך להתעלם מהאופציה הזאת זה חבל. כדאי לדעת שאנשים רבים מתעלמים מכך שמגיעים להם החזרי מס ואתם יכולים להיות בטוחים שרשות המיסים לא תחפש אתכם מיוזמתה כדי להחזיר לכם כסף. לכן אתם בעצמכם צריכים לעשות זאת ויפה שעה אחת קודם.

מקרים שכיחים של לשון הרע בישראל

מתלבטים האם להגיש תביעת לשון הרע? באמצעות סקירה של עורך הדין שלומי וינברג, מומחה לתחום הוצאות לשון הרע תוכלו לקבל מידע נוסף במידה והוגשה כנגדכם או שמא אתם מעוניינים לתבוע.

לשון הרע בישראל – שורה ארוכה של מקרים

ביחס למדינות אחרות בעולם, מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום תביעות לשון הרע, וזאת בשל העובדה כי קיימת מודעות ציבורית גבוהה מאוד לנזקים אשר עלולים להיגרם כתוצאה מאמירה אשר פורסמה ברבים. למעשה, כיום רוב תביעות לשון הרע מוגשות בעקבות פרסומים ברשתות החברתיות, אולם ישנם מקרים מפורסמים מאוד אשר התרחשו בישראל ועוררו הדים. עורך הדין שלומי וינברג, מומחה לתחום ויו"ר ועדת לשון הרע הארצית בישראל מציג מספר מקרים אשר יכולים לעזור לכם להבין קצת יותר על תביעות כאלו, בין אם אתם עומדים להגיש כזו או שהוגשה כנגדכם.

לחישה באוזן

תביעות לשון הרע – סקירה של מקרים

אחד המקרים הבולטים ביותר של תביעת לשון הרע התרחש ממש לאחרונה, כאשר שדרן הרדיו נתן זהבי הגיש תביעת דיבה כנגד העיתונאית הדס שטייף בעקבות שורה של פרסומים אודות מקרים בהם נשים דיווחו כי הטריד אותן מינית, לפני כ 20 שנה. לאחר פרסום הידיעות הגיש השדרן תביעת דיבה כנגד העיתונאית וכן הגוף המייצג אותה (גלי צה"ל) ולאחר דיון משפטי נקבע כי הנתבעת שטייף תשלם סכום של 390 אלף ₪, וכן תישא בהוצאות בית המשפט. מקרה נוסף אשר עלה לכותרות הוא שוטר אשר הגיש תביעת לשון הרע כנגד אזרח אשר פירסם ברשת החברתית את תמונתו והוסיף את הכיתוב "מיץ של זבל", כאשר בית המשפט פסק לטובת השוטר ולפסוק לטובתו 35 אלף ₪. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם התביעה נדחית, כמו במקרה של השרה מירי רגב אשר תבעה את חדשות 10 ואת הכתב ספי עובדיה בעקבות פרסום קלטות פרטיות שלה, אולם בית המשפט החליט לקבוע כי לא התבצע כאן לשון הרע ופסק לשרה לשלם סכום של 25 אלף שקל וכן הוצאות בית משפט. חשוב לזכור כי מדובר במקרים בעלי פרופיל תקשורתי גבוהה, אולם ישנם עוד עשרות מקרים אשר עודם מתדיינים בבית המשפט, ולכן חשוב לזכור כי בכל מקרה בו מוגשת כנגדכם תביעת לשון הרע או שאתם מעוניינים להגיש, ישנה חשיבות להתקשרות עם עורך דין אשר מתמחה בתחום ויכול לספק לכם את כל המידע כמו גם היתכנות התביעה, וזאת על מנת שתוכלו להתכונן לכך מראש.

מעוניינים לקרוא מידע נוסף אודות תביעות דיבה? היכנסו לאתר של עורך הדין שלומי וינברג

באתר הרשמי של עורך הדין שלומי וינברג ניתן לקרוא מידע נוסף אודות תביעות דיבה וכן ליצור קשר לצורך קביעת פגישת ייעוץ. היכנסו עוד היום לאתר הרשמי בכתובת https://www.shlomiweinberg.co.il.​