הקשר בין הוצאה לפועל לעורך דין משפחה

הוצאה לפועל היא זרוע של רשות האכיפה והגבייה וכשמה כן היא: מוציאה אל הפועל החלטות משפטיות ומנהליות כלפי חייבים, שלא שילמו את חובם. כשמבינים זאת, הרבה יותר קל להבין את הקשר שבין הוצאה לפועל לעורך דין משפחה – מצב שבו קיים תיק הוצאה לפועל בקרב אדם מסוים, בעקבות אי הסדרת התחייבותו למשפחתו, בדרך כלל כלפי תשלום המזונות.

מתי פותחים תיק תביעת מזונות?

על פי סעיף 11 לחוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), גביית דמי מזונות בהוצאה לפועל תתרחש רק אם וכאשר נצבר חוב לפרק זמן של שנתיים, שקדמו למועד פתיחת התיק. אם הגבייה אמורה להתרחש על למעלה משנתיים, יש לקבל לכך את אישור בית המשפט.

איך פותחים תיק מזונות?

הצד שאמור לקבל את המזונות מגיע לבית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני. שם הוא יציג הוכחות לכך שהמזונות לא שולמו לו ולכן הוא נאלץ לכלכל את הילדים לבד. במקרה כזה ההורה יקבל החלטה או פסק דין לגבי תשלום המזונות (קבוע או זמני) ויצטרך להחליט האם לגבות את המזונות שמגיעים לו דך המוסד לביטוח הלאומי, או דרך לשכת ההוצאה לפועל. רוב האנשים בוחרים באופציה השנייה.

מה קורה לאחר מכן?

לשכת ההוצאה לפועל שבה התיק נפתח, תנהל אותו לפי כמה תנאים. הראשון הוא שעיקול מזונות גובר על כל עיקול נוסף, כך שכל סכום שיתקבל יועבר לכיסוי המזונות ורק אם יישאר סכום עודף, הוא יחולק בין יתר התיקים הקיימים. בנוסף, המשכורת של החייב תעוקל. זאת להבדיל מתיקי הוצל"פ אחרים שבהם לא תהיה פגיעה במשכורת.

מתי צריך עורך דין משפחה?

החייבים במזונות יוכלו להסתייע בעו"ד מהרגע הראשון. באמצעותו הם יוכלו להגן על עצמם, לצמצם, לדחות ואף להימנע מתשלומים במצבים מסוימים. הליך של פשיטת רגל למשל, מקשה משמעותית על תשלום דמי המזונות. בנוסף, עורך הדין יוכל לעזור כאשר החוב לא כוסה וכעת הוצאה לפועל הוציאה לחייב צו מאסר ל-21 ימים.

האם אפשר לערער?

כל הורה שנפתח כנגדו תיק מזונות יוכל להיעזר בעורך דין משפחה כדי לערער על החלטות שניתנו בלשכת הוצאה לפועל וגם כדי למצות את זכויותיו ולפעול להגנתו הבסיסית.

כך תבחרו עורך דין מומלץ

תיקי משפחה הם תיקים רגישים מאוד ולכן עורך הדין חייב להיות קודם כל אנושי, אמפתי ומכיל. אם הוא מטפל בחייב, הוא יוכל לעזור לו להשתקם ולסגור את החוב עם כמה שפחות סנקציות מצד הוצאה לפועל. אם עורך הדין מטפל בהורה שאמור לקבל את תשלומי המזונות, הוא חייב להכיר את כל ההליכים, התנאים והמגבלות שעומדים לרשותו כדי לתבוע את החייב. בשני המקרים, חשוב שתהיה כימיה עם עורך הדין ושהוא ישמש כגורם מקצועי שאפשר להרגיש עמו בנוח.

משפטי

 

פריצת דיסק בצבא

חלק נכבד מהתפקידים בצבא מצריכים מאמץ פיזי גדול. תפקידים הכוללים אימונים גופניים אינטנסיביים, לחימה בשטח, סחיבה של חפצים כבדים וכו', עשויים להוות נטל גופני על החייל שלא בהכרח היה מוכן לרמת מאמץ גבוהה כל כך, ולגרום נזק גדול לגופו. פריצת דיסק בהחלט עשויה להיגרם כתוצאה ממאמץ פיזי קיצוני, אך משרד הביטחון לא יכיר בה אוטומטית כתוצאה ישירה של השירות הצבאי בשל שכיחותה הגבוהה בקרב גילאים צעירים. לכן, תביעת משרד הביטחון לשם קבלת אחוזי נכות – בשל פריצת דיסק – היא תביעה מורכבת במיוחד.

 

פריצת דיסק

ה"דיסק" הוא טבעת סיבית וקשיחה, שעשויה מסיבי סחוס, שנמצא בין כל שתי חוליות הקיימות בעמוד השדרה. הטבעת מגנה על חומר נוזלי שמשמש בתור בולם הזעזועים של חוליות הגב. פריצת הדיסק מתרחש כאשר סיבי הסחוס בטבעת נקרעים והחומר הנוזלי נשפך החוצה. לרוב פריצת הדיסק מתרחשת באזור הגוף המותני אך גם הצוואר הוא אזור שכיח לפריצת דיסק. פריצת הדיסק מאופיינת בכאבים ובמקרים חמורים גם בפגיעות עצביות קשות. השיקום כולל טיפול תרופתי, צריבת העצבים באמצעות גלי רדיו ובמקרים מסוימים, גם ניתוח.

 

תביעת משרד הביטחון בשל פריצת דיסק

כאמור, משרד הביטחון עשוי שלא לקבל תביעת פיצויים ונכות כיוון שקשה מאוד להוכיח כי הצבא היה הגורם המרכזי לפריצת הדיסק, וכי הטענה כי פריצת הדיסק גרמה לנכות מסוימת אינה תמיד משכנעת. התביעה נהיית עוד יותר מורכבת כאשר החייל לא חווה פריצת דיסק מיידית לאחר מאמץ גופני כביר, אלא לאחר תקופה ממושכת של מאמצים גופניים. במקרה כזה, יותר קשה להטיל את האחריות לפריצת הדיסק על הצבא.
על מנת לקבל פיצויים מהצבא, ראשית יש לתבוע את משרד הביטחון. בפנייה יש להוסיף מסמכים רפואיים שתומכים בטענה כי פריצת הדיסק היא תוצאה ישירה של המאמץ בשירות הצבאי, וכי פריצת הדיסק כשלעצמה מהווה נכות שמצדיקה קבלת פיצויים כספיים ואפילו אחוזי נכות. על התובע להוכיח כי פריצת הדיסק הובילה לאובדן כושר פעולות מסוימות וחשובות ועל כן מהווה נכות.
כאמור, קצין התגמולים אינו מקבל בקלות את תביעת הפיצויים בשל פריצת דיסק, אך חשוב לזכור כי תמיד ניתן לערער לבית משפט על מנת לנסות שנית לזכות בפיצויים.

למידע נוסף על תביעות משרד הביטחון https://grinberglaw.com

תביעה מסוג זה, מצריכה הן ידע רפואי נרחב והן ידע משפטי. מומלץ להיעזר בעורך דין מנוסה שמכיר את תקנותיו החמקמקות של משרד הביטחון לשם הצלחה בתביעה.  משרדנו עוסק למעלה מ- 70 שנה בתביעות מסוג זה, ולכן אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו על מנת שניידע אתכם על זכויותיכם, גם אם אינכם בטוחים כי יש לכם עילה לתביעה. תביעות מסוג זה יכולות להניב פיצויים כספיים והקלות רבות אשר יקלו על ההתמודדות עם פריצת הדיסק ועל כל החמרה נוספת שעשויה להתרחש בעתיד. 

חוקים

החשיבות של הסכם ממון לפני נישואין

אם בעבר הסכם ממון נחתם רק בעבור בעלי כיסים עמוקים, כיום מדובר בהסכם סטנדרטי עליו צריך לחתום כל זוג. מדוע? להלן הפרטים לגבי אחד ההסכמים החשובים ביותר עליו תחתמו בחייכם.

 

מדוע חשוב לחתום על הסכם ממון לפני נישואין?

הסכם ממון לפני נישואין נחשב בעבר לטאבו אשר כמעט ולא היה מדובר, אלא אם כן מדובר בזוגות בעלי כיס עמוק אשר חויבו לשמור על נכסיהם הפיננסים לפניה נישואין, וזאת בכדי להימנע ממאבק מר במידה ויוחלט להתגרש. רק לאחרונה אחד האנשים העשירים בעולם והבעלים של חברת אמזון ג'ף בזוס חתם על הסכם בשווי מילוני דולרים למי אשר הייתה רעייתו במשך 24 שנים, במסגרתו העניק לה סכום עתק אשר נאמד במיליוני דולרים אשר הפכו אותה לאישה השנייה העשירה בעולם. הסיבה לסכום העתק נבעה מתוך אי חתימה על הסכם ממון, אולם המקרה החריג הזה איננו יוצא מן הכלל רק בעבור אנשים עשירים, אלא גם בעבור אנשים מן השורה. למעשה, בעת הליך פרידה וגירושין אחד הנושאים היותר שנויים במחלוקת אשר נגרר בין כתלי בית המשפט למשך שנים רבות, כחלק ממאבק משפטי מתיש ויקר במיוחד. משום כך, הסכם ממון נחשב כיום לחשוב ומהותי בעבור כל זוג אשר עתיד להתחתן, בכדי להימנע חלילה במקרה ויוחלט להיפרד ממאבק אשר עתיד להותיר את שני הצדדים מדממים וחבולים לא רק מבחינה נפשית, אלא גם כספית.

 

חתימה על הסכם ממון לפני נישואין – רגע לפני, מה חשוב לדעת?

כאמור, הסכם ממון הוא הסכם מחייב אשר במסגרתו מחליטים על חלוקת הרכוש באם אכן ייפרדו, כאשר מדובר ברכוש ובפיננסים אשר נצברו לפני תחילת הנישואין. עם זאת, ישנם מקרים בהם יסכימו בני הזוג על חלוקה של הרכוש המשותף אשר נצבר בתקופת הנישואין, אולם מדובר כאמור בהסכם אינדיווידואלי אשר מבוסס בראש ובראשונה על ההון הראשוני של כל אחד מבני הזוג. את ההסכם חשוב לבצע באמצעות ליווי של עורך דין המוסמך לנושא, וזאת בכדי לקבל ליווי וייעוץ משפטי לכל אורך התהליך, כמו גם במידה ואחד מבני הזוג עשוי להיפגע כתוצאה מהרצון לחתום על הסכם. מדובר בנושא רגיש אשר צריך להיות מטופל באופן אנושי אך עם זאת גם מקצועי, ולכן חשוב לקבל ליווי של עורך דין אשר יהווה לא רק גורם משפטי אלא גם מגשר ומטווח בין הצדדים. עורכת דין אשר זוכה למחמאות בשל עבודתה הינה עורכת הדין דגנית אלישיב אשר מתמחה בליווי של זוגות לצורך חתימה על הסכם ממון לפני נישואין, מזה שנים רבות. באמצעות עו"ד אלישיב תוכלו להיות בטוחים כי ההסכם ייחתם ע"פ האינטרסים המשותפים ובאופן אשר ישמור על האינטרסים הכלכלים של כל אחד מן הצדדים. לתיאום פגישת ייעוץ, חייגו 050-7583555.

הסכם כתוב

פשיטת רגל של אדם פרטי

בעוד שחלקנו עשויים להחזיק בסטיגמה שלילית על פשיטת רגל, חובה להבין כי מדובר בהליך משפטי לגיטימי. פשיטת רגל של אדם פרטי חייבת להיות מלוות בשירותיו של עו"ד פשיטת רגל. עורך דין בתחום זה, יעשה כל שביכולתו בכדי לאפשר לחייב להתחיל דרך חדשה בחייו.

במקרים בהם אנשים נקלעים לחובות אשר אינם מסוגלים לפרוע, לא פעם יש להסתייע בעורך דין. בין אם מדובר בפשיטת רגל של אדם פרטי שיש לו נכסים אונליין או אדם פרטי ללא נכסים משמעותיים, חובה "להצטייד" בסיוע הנכון. לא פעם, אנו מבצעים טעויות בשיקול הדעת, מה שעשוי להוביל אותנו לצבור חובות גדולים. חשוב להבין שהמונח "מחיקת חובות" הוא אינו מונח משפטי, שכן זהו מינוח שמשתמשים בו בשפת העם ולא בדינים משפטיים. כשאומרים מחיקת חובות, למעשה מתכוונים לאי-אלו הסדרים שונים הנועדו לאפשר לחייב להחזיר את חובותיו באופן נוח (עד כמה שניתן).

מאזניים

פשיטת רגל של אדם פרטי

בעוד שאנשים מסוימים יחשבו שהליך פשיטת רגל מיועד אך ורק לעסקים או חברות גדולות, ההיפך הוא הנכון. הליך זה מיועד גם עבור אנשים פרטיים המתקשים להתמודד עם החזרי הכספים הרבים שמוטלים עליהם. באתר https://dalal-lawoffice.co.il תוכלו להתעדכן בכל מה שחשוב לגבי הליכי פשיטות רגל, עורכי דין מומלצים לפשיטות רגל ועוד.

כשאתם מגישים בקשה מסוג זה, מערכת המשפט תרצה לוודא כי אינכם נוכלים, במילים פשוטות. מה הכוונה? ובכן, ישנם אנשים מסוימים המגישים את הבקשה בכדי להרוויח סכומי כספים. בית המשפט למעשה מוודא כי אכן אתם חייבים כספים, ואכן אתם אינכם מסוגלים לעמוד בתשלומי ההחזרים.

 

כונס נכסים אדם פרטי

כשאתם מגישים את הבקשה, קחו בחשבון שהנכסים שלכם ייבדקו, כולל דירות ומכוניות, צוואות וירושות. עקב העובדה שאתם תיבדקו ויכול להיות שהמדינה תעשה שימוש בנכסים שלכם בכדי להחזיר חובות לנושים, לא תמיד כדאי להגיש את הבקשה. במקרים רבים, אפשר להסדיר את התיק גם ללא הגשת הבקשה (כמו למשל איחוד של תיקים בהוצאה לפועל).

במידה ולאדם פרטי כלשהוא אין נכסים משמעותיים שהמדינה יכולה לעשות בהם שימוש, בקשה לפשיטת רגל היא הפתרון ההכרחי בדרך כלל. במקרים אלו, בית המשפט יוודא שאין ביכולתכם להחזיר את החובות בטווחים של 4 ועד 4 וחצי שנים. חשוב מאוד לזכור שהסיוע של עורך דין מנוסה הוא הכרחי, וזאת בגלל שהסיוע הנכון עשוי להוביל לכך שכל ההגבלות והעיקולים השונים יוסרו ממכם (כולל צו עיכוב יציאה מהארץ). למעשה, ההגבלה היחידה שלא ניתן להסיר, היא ההגבלה של יצירת חובות חדשים. עורך דין מומלץ לפשיטת רגל של אדם פרטי, הוא עו"ד שיסייע לכם משפטית ומקצועית, אך לא רק. בחרו בעורך דין אכפתי וקשוב, עורכי דין המסוגלים לספק לכם את התמיכה שאתם זקוקים לה.​

פטור ממס רווחי הון לחוסכים בגיל השלישי

הגעתם לגיל השלישי ואתם מנסים להתנהל כלכלית בצורה נכונה? אם כך, אתם בוודאי כבר יודעים לומר שזה לא כל כך פשוט. עד לא מזמן עבדתם והיו לכם הרבה יותר הכנסות, מה שמסביר מדוע הסטטוס החדש, של פנסיונרים, מביא איתו לא מעט אתגרים.

מטבעות כסף

מהם היתרונות של תיקוני המס השונים?

במדינת ישראל נערכים שינויים לעיתים קרובות בכל מה שקשור לענייני מיסים, ואחד מהשינויים המשמעותיים ביותר עבור בני הגיל השלישי הינו תיקון 125 ד. ניתן לראות שבמסגרת התיקון הזה המס שמשלמים החוסכים הרבה יותר נמוך לעומת הסכום שהוא נהגו לשלם בעבר. שמעתם משהו על העניין הזה אך עדיין לא ברור לכם מה כוללים היתרונות של אותו תיקון? אם כך, כדאי שתדעו:

  • שבמסגרת התיקון אתם יכולים למסוך כספים באופן מלא.
  • התיקון מאשר לכם כסף נזיל לגמרי בניגוד למי שמקבל קבצה ולא יכול למשוך את הכסף.
  • ישנה הקטנה משמעותית ביותר על מס רווחי ההון.

אנשים רבים משקיעים בשוק ההון לאורך השנים ואם גם אתם עושים זאת, אתם בוודאי יודעים לומר שאתם משלמים על כך מס לא מבוטל. לכן חשוב כל כך להיות מודעים ליתרון המשמעותי שהתיקון האחרון הכניס, שכן זה בדיוק מה שמשפיע על כך שבסופו של דבר המס שתשלמו יהיה נמוך פי כמה.

האם כדאי לקבל ייעוץ בנושא?

ממש כפי שאנשים שעושים שיפוץ בבית ובמטבח רוצים לקבל מידע וייעוץ בנושא של שיש למטבח מחיר, כך ברור מדוע גם אתם תרצו לקבל מידע ועזרה בנושא של תיקוני המס. זה לא משנה אם מדובר על תיקון 125 או על תיקונים אחרים שנעשו לאורך השנים, שכן מה שחשוב זה להבטיח שאתם מבינים מה אומר התיקון הזה מבחינתכם האישית. לא כל התיקונים רלוונטיים עבור כל האנשים ולכן ברור מדוע לא תרצו להתחיל לקרוא את כל המידע בנושא הזה. מצד שני, מה שכן רלוונטי עבורכם צריך להיות ברור לכם ולכן בהחלט יש מקום לחשוב על פניה אל יועץ מקצועי בתחום.

אל תדחו את הטיפול בדברים

לא אחת אנשים חוששים מכל מה שקשור לתשלומי מיסים, וזה נכון, אגב, בין אם מדובר על אנשים בני הגיל השלישי ובין אם מדובר על אנשים צעירים. מיסים מבחינת רבים מאיתנו קשורים לעניינים בירוקרטיים שונים וכיוון שזה כה מאיים, אנחנו מעדיפים לטמון את הראש בחול. עם זאת, בצורה כזאת אתם מפספסים גם לא מעט הטבות שמגיעות לכם ולכן בסופו של דבר חשוב כן לטפל בדברים. המצב הגרוע ביותר הוא שתגלו שלא באמת מגיעים לכם החזרים, אך להתעלם מהאופציה הזאת זה חבל. כדאי לדעת שאנשים רבים מתעלמים מכך שמגיעים להם החזרי מס ואתם יכולים להיות בטוחים שרשות המיסים לא תחפש אתכם מיוזמתה כדי להחזיר לכם כסף. לכן אתם בעצמכם צריכים לעשות זאת ויפה שעה אחת קודם.

מקרים שכיחים של לשון הרע בישראל

מתלבטים האם להגיש תביעת לשון הרע? באמצעות סקירה של עורך הדין שלומי וינברג, מומחה לתחום הוצאות לשון הרע תוכלו לקבל מידע נוסף במידה והוגשה כנגדכם או שמא אתם מעוניינים לתבוע.

לשון הרע בישראל – שורה ארוכה של מקרים

ביחס למדינות אחרות בעולם, מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום תביעות לשון הרע, וזאת בשל העובדה כי קיימת מודעות ציבורית גבוהה מאוד לנזקים אשר עלולים להיגרם כתוצאה מאמירה אשר פורסמה ברבים. למעשה, כיום רוב תביעות לשון הרע מוגשות בעקבות פרסומים ברשתות החברתיות, אולם ישנם מקרים מפורסמים מאוד אשר התרחשו בישראל ועוררו הדים. עורך הדין שלומי וינברג, מומחה לתחום ויו"ר ועדת לשון הרע הארצית בישראל מציג מספר מקרים אשר יכולים לעזור לכם להבין קצת יותר על תביעות כאלו, בין אם אתם עומדים להגיש כזו או שהוגשה כנגדכם.

לחישה באוזן

תביעות לשון הרע – סקירה של מקרים

אחד המקרים הבולטים ביותר של תביעת לשון הרע התרחש ממש לאחרונה, כאשר שדרן הרדיו נתן זהבי הגיש תביעת דיבה כנגד העיתונאית הדס שטייף בעקבות שורה של פרסומים אודות מקרים בהם נשים דיווחו כי הטריד אותן מינית, לפני כ 20 שנה. לאחר פרסום הידיעות הגיש השדרן תביעת דיבה כנגד העיתונאית וכן הגוף המייצג אותה (גלי צה"ל) ולאחר דיון משפטי נקבע כי הנתבעת שטייף תשלם סכום של 390 אלף ₪, וכן תישא בהוצאות בית המשפט. מקרה נוסף אשר עלה לכותרות הוא שוטר אשר הגיש תביעת לשון הרע כנגד אזרח אשר פירסם ברשת החברתית את תמונתו והוסיף את הכיתוב "מיץ של זבל", כאשר בית המשפט פסק לטובת השוטר ולפסוק לטובתו 35 אלף ₪. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם התביעה נדחית, כמו במקרה של השרה מירי רגב אשר תבעה את חדשות 10 ואת הכתב ספי עובדיה בעקבות פרסום קלטות פרטיות שלה, אולם בית המשפט החליט לקבוע כי לא התבצע כאן לשון הרע ופסק לשרה לשלם סכום של 25 אלף שקל וכן הוצאות בית משפט. חשוב לזכור כי מדובר במקרים בעלי פרופיל תקשורתי גבוהה, אולם ישנם עוד עשרות מקרים אשר עודם מתדיינים בבית המשפט, ולכן חשוב לזכור כי בכל מקרה בו מוגשת כנגדכם תביעת לשון הרע או שאתם מעוניינים להגיש, ישנה חשיבות להתקשרות עם עורך דין אשר מתמחה בתחום ויכול לספק לכם את כל המידע כמו גם היתכנות התביעה, וזאת על מנת שתוכלו להתכונן לכך מראש.

מעוניינים לקרוא מידע נוסף אודות תביעות דיבה? היכנסו לאתר של עורך הדין שלומי וינברג

באתר הרשמי של עורך הדין שלומי וינברג ניתן לקרוא מידע נוסף אודות תביעות דיבה וכן ליצור קשר לצורך קביעת פגישת ייעוץ. היכנסו עוד היום לאתר הרשמי בכתובת https://www.shlomiweinberg.co.il.​