נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

זכויות העצמאי לתביעות בנושא תאונות בעבודה

תביעת פיצויי עובד

סקר שנערך לאחרונה בקרב עובדים עצמאיים גילה שרבים מהם סוברים שהמוסד לביטוח לאומי מגן בעיקר על הזכויות של שכירים שעברו תאונות עבודה שונות. תוצאות הסקר גרמו לנו להעלות את המדריך הנוכחי לאתר, כדי שזה יעלה את המודעות לתחום ויציג את העובדות הקיימות בשטח. הישארו כאן ותגלו את כל הזכויות שמגיעות לעובדים עצמאיים שעברו תאונת עבודה.

 

התנאים להגשת תביעה

החוק קובע שישנם תנאים מסוימים שצריכים לבוא לידי ביטוי, כדי שהעובד העצמאי יוכל לקבל פיצויים בעקבות תאונת עבודה שאירעה לו. מדובר לצורך הדוגמא בתנאים הבאים:

  • העבודה של הנפגע אורכת לפחות כ – 20 שעות בממוצע במהלך השבוע
  • ההכנסה של העובד לא פוחתת מ – 50% מהשכר הממוצע של המשק

חשוב לציין שיש מצבים שבהם המוסד לביטוח לאומי עשוי לדחות את התביעה. תרחיש שכזה מצריך הגשה מחודשת שתתבצע תוך שנה מהמועד שבו העצמאי קיבל את הסירוב. נדגיש שיש מקרים שמאפשרים להגיש ערעור על ההחלטה שנקבעה על ידי הוועדה הרפואית. אם מצאתם את עצמכם במצב שכזה, עליכם לפנות לייעוץ משפטי שיסייע בהגשת הבקשה.

עובד פצוע

נפגעתם? כדאי שתכירו במקרים הנפוצים שנחשבים כתאונת עבודה

יש 3 סוגי תאונות שמוגדרות על ידי המוסד לביטוח לאומי כ"תאונות עבודה של עצמאיים":

  1. תאונה שאירעה במהלך שעות העבודה במקום שאינו בקרבת סביבת העבודה: כידוע, יש לא מעט עצמאיים שהעבודה שלהם מצריכה נסיעות ממקום אחד לאחר. כך שהם עשויים להיפגע במרחבים שנמצאים מחוץ לסביבת העבודה. מדובר לצורך הדוגמא בחשמלאי, הנדי מן וטכנאי מזגנים
  2. תאונה שאירעה בסביבת העבודה: מדובר במצב שבו העובד נפגע במקום העבודה המוגדר שלו. מדובר לצורך הדוגמא בפציעה שאירעה במהלך העבודה בנגריה וכו'
  3. תאונה שאירעה בדרך למקום העבודה או בחזרה ממנו: הכוונה לתאונה שאירעה בדרכים, כאשר אין סטיה גדולה מהדרך לעבודה

מי שנפגעו באחת או יותר מהדרכים הבאות צריכים לפנות בהקדם אל עורך דין תאונות עבודה – פייפר כהן שידוע כמומלץ בתחום.

 

זכאות לימי מחלה

בניגוד לסברה הרווחת, עובדים עצמאיים שנפגעו בתאונות דרכים, יכולים לקבל קצבת דמי פגיעה. לצד זאת, יש באפשרותם לקבל טיפול רפואי ללא תשלום. נדגיש שהקצבה משולמת עבור הימים שבהם העובד לא יכול היה לבצע את עבודתו.

 

התנהלות נכונה לאחר תאונת עבודה

עצמאי שעבר תאונת עבודה צריך ליישם את 4 הטיפים הבאים:

  1. לרשום פרטים אודות מקום הפגיעה ולצלם את זירת האירוע
  2. לגשת לטיפול רפואי בהקדם האפשרי ולשמור את סיכום הביקור
  3. למלא את טופס תאונת עבודה למוסד לביטוח לאומי
  4. לפנות לעורך דין

 

לסיכום

עצמאיים שעברו תאונות עבודה, זכאים לזכויות מהמוסד לביטוח לאומי. חשוב להכיר בעובדה זו ולהפיץ אותה בקרב עובדים עצמאיים. שכן, היא יכולה להקל על עובדים רבים שעשויים שלא לקבל את הפיצויים שמגיעים להם, מתוך חוסר מודעות לנושא.

עובד חשמלאי פצוע

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
מה זה סכסוך שכנים

חיים בקרבת אחרים יכולים להיות מתגמלים ומאתגרים כאחד. בעוד ששכנים טובים יכולים לשפר את תחושת הקהילה והתמיכה החברתית שלנו,