נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

הוצאה לפועל

הוצאה לפועל

הוצאה לפועל היא תהליך הנותן אפשרות לאדם לממש פסק דין שקיבל בבית משפט כנגד נתבע החייב לו כסף או זכויות כספיות אחרות – משכנתא, שטר חוב, המחאה, או כל חוב אחר. הוצאה לפועל מגדירה באופן חד משמעי את חובתו של החייב לשלם לנושה, וכחלק מהתהליך במידה ולא ישלם את החוב מוטלים עליו סנקציות והגבלים כחלק מהענישה עבור אי ריצוי החוב.

העונשים העשויים להיות מוטלים על החייב

העונשים העשויים להיות מוטלים על החייב הם רבים ומגוונים, ותלויים ברצונו של הנושה, באופי החוב, סכומו ונתונים נוספים לגבי החוב.

  • עיקול נכסי מטלטלין – החייב יפסיק להחזיק בפריטי מטלטלין אשר ברשותו ותהיה לנושה אפשרות למכור את הפריטים למרבה במחיר, ובכך לצמצם או לאפס את החוב כנגדו. החוק מקל לגבי נכסים בסיסיים המשמשים את החייב למחייתו הבסיסית, נכסים שסכומם נמוך ולא יקדם באופן קיצוני את ההליך, נכסים שמשמשים את החייב לצורך פרנסתו ועבודתו, תשמישי קדושה ועיטורים אותם החייב קיבל מצה"ל.
  • עיקול נכסי נדל"ן ומקרקעין – עיקול נכס נדלני שרשומים על שם החייב, וכמובן מכירה שלהם והשגת המחיר המקסימלי עבורם, כדי לצמצם את פער החוב בין החייב לנושה. במידה ומדובר בבית בו גר החייב, על הזוכה כמובן לאתר עבור החייב בית חלופי, גם אם מדובר בבית צנוע בהרבה מהבית הנמכר.
  • עיקול זכויות שאינן ביד החייב – זכויות כלכלית עבור צד שלישי – כגון יתרה בחשבון הבנק, נכס אחר כלשהו, וכדומה.
  • כינוס נכסים – זהו תהליך שפעמים רבות משתמשת בו ההוצאה לפועל להטיב עם הזוכה – אם קיימים אמצעים או מכשירים שבאמצעותם להפיק רווחים – במקום למכור את האמצעים הללו (יתכן במחיר נמוך), האמצעי לא ימכר. יכול להיות שמדובר בדירה שניתן להשכיר, מניות בחברה שאפשר לנהל ולהפיק מהן רווח, וכדומה. על הנכסים ימונה נאמן – עורך דין ברוב המקרים מטעם הנושה.
  • העברת נכס מהצד החייב  והעברה של הנכס אל הזוכה (AS IS), מכונה גם בשם "ביצוע בעין".
  • איסור או עיכוב יציאה מהארץ – רשות הוצאה לפועל יכולה להטיל איסור על יציאה מהארץ, עד שהתשלום יוסדר והאדם המעוניין לצאת מהארץ יסדיר את חובו מול הנושה.
  • ביטול רישיון הנהיגה של החייב, או עיכוב בחידוש רישיון הנהיגה של החייב.

הוצאה לפועל – מה ניתן לעשות?

רבים השלבים האפשריים כדי לבלום, לעכב או להקל בהליכי הוצאה לפועל שנפתחו כנגדכם. אצלנו במשרד מתמחים בביצוע פעולות נגד תיקי הוצאה לפועל, והמשרד שלנו כבר העניק הקלות בלתי מבוטלות לחייבים, ואף לא פעם אחת, ביטול הליכי הוצאה לפועל לחלוטין. החוק המורכב והמסועף מאפשר למי שמכיר אותו על בוריו לאתר פרצות (במסגרת החוק!) שיאפשרו לחייב להמנע או להקל בהליכי הוצאה לפועל. קבע איתנו פגישת הכרות עוד היום כדי לשמוע מה ניתן לעשות כנגד הליכי הוצאה לפועל הפתוחים כנגדך.

עורך דין הוצאה לפועל מיסקביץ'