ביטוח צד ג' לדירה עם חצר

 חצר הבית היא אחד מהאזורים הנעימים ביותר לישיבה נינוחה ורוגעת, ומהווה חלק אינטגרלי ממרחב המגורים. לצד כל היתרונות של חצר יפה ונעימה, עשויות להיות בה גם סכנות שיש לתת עליהן את הדעת. אדם אשר נופל או נחבל במהלך מעבר בחצר שלכם, עשוי לדרוש פיצויים בסכומים אדירים. ביטוח צד ג' מבטח אתכם מפני נזקים כאלו. במאמר זה נפרט מעט על ביטוח זה.

 

מהן הסכנות של דירה עם חצר?

דירה עם חצר היא אחד מהחלומות של כל זוג צעיר בישראל. חצר הדירה מאפשרת לשבת עם בני המשפחה או חברים בכל ימי השנה, ולמעשה מפנה מרחב מגורים גדול נוסף. בניית דק יכולה להפוך את חצר הבית למרחב מגורים של ממש, אשר ניתן להציב עליו מכשור חשמלי, וריהוט גן אסטטי. למרות כל היתרונות, דירה עם חצר יכולה להיות סכנה של ממש להולכי רגל ועוברים ושבים. חצר עשויה להכיל ציוד כמו מגרפות או כלי עבודה וגינון, אשר עשויים לפצוע אדם שלא שם אליהם לב. ענפים הנופלים מעצים לא מטופחים עשויים לפגוע בעוברים ושבים, ובורות באדמה או כלב תוקפני יכולים להוסיף לסכנה. חשוב מאוד להיות ערים לסכנות הללו, ולנסות לטפל בהן במידת האפשר.

 

איך ביטוח צד ג' יכול לסייע בכך?

הסיבה לצורך העז לטפל במהירות בסכנות הבטיחותיות בחצר, היא לא רק שלום בני הבית. עוברים ושבים, או צד ג' בשפה הנהוגה בשירותי הביטוח, יכולים להיפגע בעצמם מחצר אשר מתוחזקת ברמה נמוכה. הפגיעה בהם, יכולה להוביל לתביעות בסכומים אדירים. איש עובד, אשר איבד את יכולתו לבצע את עבודתו בעקבות הפציעה, יכול בהחלט לתבוע את בעל החצר על פיצוי כספי לכל תקופת העבודה שיפסיד בשל הפציעה. ביטוח צד ג' לדירה עם חצר יכול לסייע בכך המון. הביטוח למעשה מעניק כיסוי שלם לכל אסון שיכול להתרחש בדירה. בין אם מדובר בתקלת בינוי בחצר, או בפגיעה מכוונת בנכס המגורים, הביטוח אמור להחזיר לכם את כספכם, ולפצות אתכם על הנזק הכספי שעשוי להיות אדיר.

 

בנייה אחראית יכולה לצמצם את הצורך בביטוח

עבור חלק מהאנשים, עצם המחשבה על התעסקות עם שירותי ביטוח עשויה להיות מתישה. שירותי הביטוח נועדו לסייע למזער סיכונים, בעלות חודשית קבועה. למעשה, ניתן לצמצם את הסיכונים בדרך נוספת, אשר עשויה להפחית את הצורך בביטוח צד ג'. דרך זו, היא באמצעות בנייה אחראית. בין אם מדובר על בנייה של דק, או של פרגולה לחצר הבית, הבנייה שתתבצע באופן מושלם תצמצם את הסיכון לפגיעה בנכס, או באנשים הסובבים. בנייה בטוחה מתחילה בבחירה של אנשי מקצוע מובילים. ניתן היום למצוא אותם באתר שיפוצים פלוס, המעניק רשימה אין סופית של בעלי מקצוע מובילים משלל תחומים בכל רחבי הארץ.

בית מבוטח

האם צריך לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל לפני כל טיסה

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא מושג שכולל בתוכו כמה סוגים של ביטוח, כך שכדאי לבדוק לפני כל נסיעה לחו"ל מה מכסה הביטוח, האם הוא מתאים לדרישות הספציפיות שלכם בנסיעה המסוימת ובעיקר – מה לא כוללת פוליסת הביטוח.

לרוב ביטוח נסיעות לחו"ל מכסה הוצאות שנגרמו כתוצאה מפציעות, תאונות והפנייה לבית חולים (ביקור ו/או אשפוז) בזמן שהותכם החו"ל. ביטוחי נסיעות מורחבים לחו"ל כוללים בין השאר:

  • חילוץ ופינוי רפואי לבית חולים (בארץ או בחו"ל) באמצעים שונים : סירה, מסוק, אמבולנס וכו'.
  • כיסוי נזקים שנגרמו כתוצאה מספורט אתגרי כמו צלילה, בנג'י, סקי וכו' (ביטוח ספורט אתגרי)
  • כיסוי נזקים שנגרמו כתוצאה מגניבת הציוד שלכם או פגיעה בו (ביטוח כבודה או ביטוח מטען)
  • הטסת הארון לקבורה בישראל.
  • ביטוח ביטול טיסה – ביטוח שמאפשר לקבל את כספכם בחזרה בכל מקרה של ביטול הטיסה/חופשה

 

 

האם זה חובה?

אין חוק שמתנה יציאה לחו"ל בעשיית ביטוח נסיעות לחול כך זה לא בגדר חובה אלא רשות, אבל מכיוון שאי אפשר לצפות את העתיד – מומלץ לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל ולו ליתר בטחון. לפי חוקי מרפי רוב הסיכויים שתצטרכו את הביטוח דווקא כשלא עשיתם אחד- מה שיגרום לכם במקרה הטוב להפסד כספי ובמקרה הרע לנזק גופני בלתי הפיך ולמוות.

ובינינו – דברים רעים קורים גם לאנשים טובים, כך שלמרות אמצעי הבטיחות השונים דברים תמיד יכולים להשתבש. אז למה להצטער אם אפשר להיזהר? למעשה, לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל זה בעצם לקוות לטוב ביותר ולהתכונן לגרוע מכל.

 

איזה ביטוח נסיעות לחו"ל לרכוש?

השאלה לכן היא לא אם לעשות ביטוח נסיעות או לא אלא איזה ביטוח לעשות. לפניכם כמה שאלות שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה:

  • לכמה זמן אתם נוסעים? אם אתם נוסעים לתקופה קצרה של כמה ימים/שבועות אתם יכולים להסתפק בביטוח נסיעות מינימלי. מצד שני – אם אתם נוסעים לטיול של אחרי צבא שיימשך כמה חודשים/שנים – כדאי שתכללו בביטוח גם אפשרות לפינוי וחילוץ.
  • מה כולל הציוד שלכם? אם אתם נוסעים עם ציוד יקר ערך כמו מחשבים, מצלמות וכו' רצוי שתעשו גם ביטוח לכבודה ולמטען
  • מה כולל הביטוח הרפואי שלכם בארץ? אם הביטוח כולל גם נסיעות לחו"ל שמתאימות לאופי הנסיעה הבאה שלכם – אין צורך לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל ולמעשה לשלם כפול
  • מה אופי הנסיעה? האם הנסיעה כולל פעילויות רגועות שהוזמנו מראש (למשל חופשה בסגנון הכל כלול) – אפשר להסתפק בביטוח נסיעות סטנדרטי. אם הנסיעה תכלול פעילויות אתגריות מתוכננות או ספונטניות – מומלץ להרחיב את הביטוח גם לספורט אתגרי