נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

איך תדעו איזה סוג משמורת תטיב עם ילדיכם?

הורים וילד גירושין

בני זוג שמתכננים להתגרש בקרוב, צריכים להכיר בסוגי המשמורת הקבועים בחוק. שכן, עליהם לבחור בסופו של דבר במשמורת שתיטיב לא רק עמם, אלא גם עם ילדיהם. מדריך זה עולה לרשת, כדי לסייע לכם, הגולשים, במציאת המשמורת המתאימה ביותר בהקשר זה. הישארו כאן ותכירו בפרטים החשובים שיובילו לבחירה הנכונה.

 

נעים להכיר – תביעת משמורת

בעוד כמה רגעים נציג בפניכם את המידע החיוני שיאפשר לבחור במשמורת שתיטיב עם ילדיכם. תחילה, עליכם להכיר במושג "תביעת משמורת" מקרוב. נסביר שזוהי תביעה שמוגשת על ידי ההורה בעקבות גירושין. מטרתה של תביעה זו היא לקבוע את הסדרי המגורים של הילדים. ישנם מצבים שבהם ההורים מסכימים על משמורת מסוימת, בעוד במצבים אחרים קיימת אי הסכמה. תרחיש שכזה (אי הסכמה) מוביל במרבית המקרים למשמורת אם, במידה ומדובר בילדים שטרם מלאו להם 6 שנים. נהוג לחלק את המשמורת ל – 2 סוגים:

  1. משמורת מלאה: תרחיש זה מאפשר להורה אחד להיות ה"משמורן". כך שהוא נמצא עם הילדים ברוב הזמן, בעוד ההורה השני מקבל מועדים מסוימים שבהם הוא יכול לפגוש את ילדיו
  2. משמורת משותפת: מדובר במצב שבו האב והאם הם בעלי המשמורת. כך שכל אחד מגדל את הילדים בהיקף שווה או כמעט שווה

זוג מגיש מסמכי גירושין

אפשרות ראשונה – תשוחחו על זה

כידוע, בית המשפט אינו מחייב את כל הזוגות המתגרשים לבחור במשמורת מסוימת. שכן, זה רוצה בטובת הילדים ומכיר בשינויים שבאים לידי ביטוי בין משפחה אחת לאחרת. נסביר שיש משפחות שבהם משמורת משותפת תיטיב עם הילדים, משום ששני ההורים יתגלו כמסוגלים לגדל את ילדיהם באופן שווה, בעוד במקרים אחרים, עדיף יהיה לבחור במשמורת מלאה. היות ואחד מההורים לא יוכל להעניק לילדים את הצרכים הבסיסיים מסיבה כזו או אחרת. לכן, חשוב לשוחח יחד על הנושא ולבדוק אם אפשר להגיע למסקנות.

 

אפשרות שנייה – פנו לגורם מקצועי

יש זוגות שלא מצליחים להגיע להסכמות בכל הנוגע לסוג המשמרות. אלה צריכים לפנות לגורמים מקצועיים שיקבלו לידם את התמונה המלאה ויסייעו לבני הזוג בכל הנוגע לקבלת החלטה בנושא. מדובר לצורך הדוגמא ביועצים זוגיים, מגשים ועורכי דין לענייני משפחה.

 

חשיבות הבחירה בגורם שבקיא בתחום

נדגיש שישנה חשיבות גבוהה בפנייה אל גורם מקצועי שיש לו ניסיון בגירושין. שכן, זה יוכל לשוחח עם שני הצדדים, במטרה להכיר בהתנהלות היום יומית שלהם עם וללא הילדים. כך יתאפשר לגלות מהו סוג המשמורת שתיטיב עם הילדים.

 

לסיכום

בחירה בסוג משמורת שתבוא לידי ביטוי לאחר הגירושין זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמצריך בירור מעמיק ומקצועי. בשלב זה אתם יודעים שתצטרכו לפנות לגורם מוסמך שיהווה עבורכם אוזן קשבת וינחה אתכם בכל הנוגע לקבלת להחלטה נכונה שתיטיב עם כל הצדדים – ההורה והילדים.

זוג חותם על חוזה גירושין

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין גירושין
איך לבנות אסטרטגיית גירושין?
איך לבנות אסטרטגיית גירושין?

החלטתם להתגרש? יוצאים למסע מפרך למלחמה על זכויותיכם וזכויות ילדיכם? כדאי שתכירו אסטרטגיה נכונה להתמודדות עם הליך הגירושין המורכב