נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה קובע את אחוזי הנכות במקרה של קיבוע עמוד שדרה מותני?

TheDigitalArtist / Pixabay

עברתם קיבוע עמוד שדרה מותני? אתם זכאים לקבלת אחוזי נכות! לפי מה יוחלט כמה תקבלו ולאן צריך לפנות?

 

אחוזי נכות

המוסד לביטוח לאומי אחראי לסווג אחוזי נכות לכל אדם אשר חווה מקרה רפואי או נולד מבעוד מועד עם נכות. המטרה של הגדרת אחוזי הנכות היא לאפשר לאנשים אשר מגיע להם לקבל סלים והטבות בהתאם לחומרה של המצב שלהם, בין היתר הקלות וקצבאות מביטוח לאומי. גם בעקבות קיבוע עמוד שדרה מותני אחוזי נכות יינתנו לאדם אשר עבר את ההליך מתוך הנחה כי התאוששות ממנו היא לא פשוטה ופוגעת ביכולות ההתניידות והתנועה של המנותח.

 

ניתוח קיבוע עמוד שדרה מותני

קיבוע עמוד שדרה מותני הוא הליך אשר מוגדר הליך ניתוחי. הליך זה יכול לפתור מצבים בהם אדם חווה כאבי גב חמורים. לא כל כאב גב חמור סופו בניתוח קיבוע עמוד שדרה מותני אך זה בהחלט פתרון לחלק מהבעיות שהתוצאות שלהן יהיו כאבי גב. כאשר הכאב נובע כתוצאה מתזוזה של אחת החוליות, כך שכעת החוליות לוחצות על אחד מהעצבים או ממש על חוט השדרה הנמצא בגב. ניתוח זה מתרכז בקיבוע חוליות בחלק התחתון של הגב, החלק המותני.

 

אחוזי נכות כתוצאה מניתוח קיבוע עמוד שדרה מותני

על מנת לקבל אחוזי נכות, וגם על מנת להכריע בכמה אחוזים מדובר ישנה ועדה אשר תפקידה לנסח חוות דעת רפואית בהתאם למצבו של האדם אשר נבחן. הועדה קובעת באם מגיעים אחוזי נכות ואם כן כמה אחוזים ולמשך כמה זמן הם ניתנים. האחוזים מאפשרים פיצויים ותביעות גם בנושא אובדן כושר עבודה.

 

קביעת כמות האחוזים

בהקשר לניתוח קיבוע עמוד שדרה מותני גובה הנכות יקבע על פי תוצאות הניתוח ותהליך ההחלמה. בפועל יכול להיות כי תחילה יקבל המנותח נכות זמנית גבוהה מאוד ואילו אחרי כמה זמן, תוך התבססות על החלמה, ירד גובה אחוזי הנכות שקיבל. בגלל שמדובר בניתוח בעמוד השדרה, אשר תזוזה לא נכונה או נזק חמור בו יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך מבחינת תנועת האדם, סמוך לניתוח יומלץ למנותח לא לנוע והוא בצעם יהיה חייב במנוחה. על כן יקבל אחוז נכות מאוד גבוה (אפילו 100 אחוזים) עד שיוכל להמשיך בפעילות שלו, כמובן שגם אחרי הפסקת המנוחה ניתן לדרוש לאחוזי נכות בשל הצורך בהמשך קיבוע או מאמץ נמוך המערב את הגב שנותח.

אחוזי נכות נקבעים על ידי ובעיקר עבור ביטוח לאומי. כאשר פונים למוסד לבקשת דיון בנושא מענק אחוזי נכות לאדם אשר חווה אירוע רפואי, באפשרותו של ביטוח הלאומי לתת אחוזי נכות החל מאי זכאות ועד ל-100 אחוזים, כך שלכל כמות מותאם מענק או הטבות בהתאם לכמות האחוזים ולחומרת המצב. גם בניתוח קיבוע עמוד שדרה מותני ניתנים אחוזי נכות כתלות בהחלמה ובחומרת המצב לאחר הניתוח.

 

גוף האדם

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
מה זה סכסוך שכנים

חיים בקרבת אחרים יכולים להיות מתגמלים ומאתגרים כאחד. בעוד ששכנים טובים יכולים לשפר את תחושת הקהילה והתמיכה החברתית שלנו,